Aktyvi platizma
Vyrauja dvi nuomonės dėl šio raumens aktyvumo. Viena pusė sako, kad tai gražu, kita, kad itin nemalonus vaizdas.
Mes norime įnešti truputį aiškumo, kodėl platizma būna hiperaktyvi ir kokias pasekmes tai sukelia.
PASEKMĖS
- Apatinio žandikaulio odos suglebimas;
- Liūdnos šypsenos aktyvumas (lūpų kampai pastoviai nusverti žemyn);
- Laiko ir pakelia kaklo odą ir formuoja priekinės kaklo dalies išvaizdą;
- Palaipsniui atsiranda gilios skersinės klostės, raukšlės, apatinės veido dalies ir smakro oda netenka tonuso, išsitempia ir nukąra;
- Lemia antro pagurklio atsiradimą ir „kalakuto kaklo“ tipo nukabimą.
Jis, kaklo raumuo, gerokai skiriasi nuo įprastų kūno raumenų, amžius jį keičia ir pažeidžia. Nuo jo būklės labai priklauso kiek graži ar atvirkščiai, negraži bus jūsų kaklo oda. Poodinis kaklo raumuo mums įdomus tuo, kad jis įtakoja kaklo ir dalinai smakro išvaizdą. O kaklas, kaip žinia, yra svarbus amžiaus rodiklis.
Poodinio kaklo raumens pluoštai kyla virš apatinio žandikaulio į veido sritį ir susipina su kramtomąja fascija. Dalis poodinio raumens pluoštų prisijungia prie apatinės lūpos raumenų ir juoko raumenų, taip įsiliedami į burnos kampus. Prie apatinio žandikaulio krašto medialiniai raumens pluoštai persipina su priešingos kaklo pusės raumenimis ir prisitvirtina prie apatinio žandikaulio krašto; raumens pluoštai lateraliai pereina į veidą, kurs susipina su paausio liaukos ir kramtomąja fascijomis ir siekia burnos kraštus. Poodinis kaklo raumuo (platysma) nesijungia su kaulų struktūra ir yra linkęs prarasti elastingumą. Jis taipogi turi labai siaurą riebalų audinį ir mažiau riebalinių liaukų, nei veidas. Dėl riebalinių liaukų trūkumo ši kūno vieta linkusi sausėti ir raukšlėtis.
Kai kurių žmonių raumuo gali būti toks plonas, jog išsiskirsto į atskirus siaurus audinius. Maždaug ketvirtis moterų apskritai neturi daugelio platysmos pluoštų, todėl kaklo oda laikosi vien tik savo tamprumo dėka. Ir nepadeda jokie raumens treniravimo pratimai, todėl, kad negalima ištreniruoti to, ko nėra.
Poodinis kaklo raumuo – ploniausias ir plačiausias iš visų mimikos raumenų. Šis raumuo dengia kaklą priekyje ir šonuose, laiko ir pakelia kaklo odą, ir formuoja priekinės kaklo dalies išvaizdą. Nedalyvauja įprastuose kaklo ir galvos judesiuose; įsitempia tik ypatingų fizinių pastangų dėka bei jaučiant nerimą, siaubą, labai didelį skausmą.
Prilaikydamas kaklo odą raumuo saugo poodines venas nuo užspaudimo; be to, jis gali tempti burnos kampus žemyn, o tai svarbu mimikai. Poodinis raumuo prilaiko kaklo odą, apsaugo poodines venas nuo užspaudimo ir taip palengvina poodinę kaklo srities kraujotaką. Įsiliedamas į burnos kampus, raumuo kartu su trikampiu „nepasitenkinimo raumenimi“ juos tempia žemyn, todėl dalyvauja (deja, ne itin naudingai) mimikoje.
Laikui einant ant priekinės kaklo dalies palaipsniui atsiranda gilios skersinės klostės, raukšlės, apatinės veido dalies ir smakro oda netenka tonuso, išsitempia ir nukąra.
Senstant oda netenka elastino ir kolageno, ji tampa ne taip tampri, o tai lemia „gravitacinę ptozę“ – minkštieji audiniai, veikiami traukos jėgos, nukamba. Degeneraciniai raumenų audinio pokyčiai dėl amžiaus pirmiausia pasižymi poodinio kaklo raumens silpnumu. Tačiau tie pokyčiai dažniausia lemia antro pagurklio atsiradimą ir „kalakuto kaklo“ tipo nukabimą.
Procedūra kuri sumažina raumens hiperaktyvumą, veikia kaip prevencija prieš naujų kaklo raukšlių susidarymą, mažina pastebimas raukšlės tai botulino injekcijos arba mezoterapija su botulinu +hialuronu, nukleotidais.
Procedūros kaina 120€ už botulino infekcijas. Rezultatas pastebimą po +-6 dienų, galutinis rezultatas po 14 dienų.
Mezoterapija 160€ ( su botulinu, hialuronu, nukleotidais) šios procedūros privalumas, užpildomos raukšlelės, efektas matomas jau po procedūros ir galutinis rezultatas po 14 dienų.